osaka

ucuz uçak bileti osaka

osaka

Japonya’nın en büyük şehirlerinden biri olan ve bir çok etkileyici modern mimari ögeye ev sahipliği yapan Osaka, gerçekten harika bir şehir. Muhteşem müzelerden ve sanat galerilerinden eğlence parklarına kadar, bu modern metropolü ziyaret ederken harika vakit geçireceğin kesin. Şehir sakinleri sıcak misafirperverlikleriyle bilinir, bu şehrin Japonya’daki en rahat şehirlerden biri olması tesadüf değil.

Çok bilinen ve gezilen yerler turistlerin ilgisini çok çekiyor fakat dünya çapında bir yerel, Osaka’nın en iyi gezi noktalarını ve şehri nasıl daha iyi deneyimleyebileceğini bilir. Turist tuzaklarına kapılmak yerine bu yazıda gördüklerinle Osaka’yı akıllı bir gezgin olarak keşfedebilirsin.

Restoranlar, barlar ve kafelerle dolu olan Dotonbori, Osaka’nın merkezi. Kanal kenarında yer alan bu eğlence bölgesi rahat bir atmosfere sahip, Kamigata Ukiyoe Müzesi ve Shochikuza Tiyatrosu gibi cazibe merkezlerine ev sahipliği yapıyor. Eğer burayı çocuklarınla ziyaret ediyorsan Osaka Aquarium Kayiukan gitmen gereken yer. Büyük Bariyer Resifi, Monterey Körfezi, Pasifik Okyanusu ve Antarktika’yı da içeren deniz yaşam alanlarının yanı sıra Japon denizlerindeki çeşitli deniz canlılarına ev sahipliği yapıyor. Burada lokal sürüngenler, memeliler ve bazı tatlı su türlerini de görebilirsin.

Yerel İpucu: Osaka ile ilgili en güzel şey, ziyaret etmek için hiçbir zaman soğuk veya yağmurlu olmaması. Yine de en uygun zamanlardan biri ilkbaharda harika görüntüler oluşturan kiraz çiçeği mevsimi veya otellerin daha ucuz olduğu ve bol güneşli günlerin yaşandığı sonbahar ayları.

Osaka sakinleri sana alışveriş yapmak için Shinsaibashi Bölgesi’nin ideal olduğunu söyleyecek. Burada el işlerinden ev eşyalarına, kıyafetlerden hediyelik eşyalara kadar herşeyi bulabilirsin. Küçük bir adrenalin deneyimi için ünlü Tempozan Dönme Dolabı‘nda bir tur atabilirsin. Bu dönmedolap gece aydınlatılıyor ve muhteşem bir Osaka manzarası sunuyor. 

Yerel İpucu: Şehirde dolaşmak turistler içi oldukça kolay. Özellikle Icoca adı verilen kartı satın alırsan metro ve trenler ulaşım için oldukça iyi bir seçenek. İyi bir internet bağlantın varsa Travel Japan Wi-Fi uygulamasını indirebilirsin. Uygulamanın kullanımı oldukça kolay fakat arada giren reklamlar biraz can sıkıcı olabilir.

Etkileşimli sergilerden oluşan Osaka Bilim Müzesi’ni ziyaret et. Burada enerji kaynaklarından astronomiye kadar birçok bilimsel temalarla ilgili şeyler görebilirsin. Rahatlamak isteyen yereller çeşitli havuzlardan, spa ve saunalardan oluşan bir kompleks olan Spa World’e gidiyor. Burada bir çok spa uygulaması var, üstelik bu tesis 24 saat açık.

Yerel İpucu: Osaka’yı ziyaret eden bir alışverişkoliksen, şehirdeki bir çok mağazada vergi iadeli alışveriş yapabilirsin. Bunun için faturanın 5000 yen veya üzeri tutması gerekiyor. Ayrıca kasiyer imzanı ve pasaportunu da isteyecek.

Osaka, mükemmel mutfağıyla ünlü. Kurumon Ichiba Market, deniz mahsüllerini denemek için ideal bir yer. İstiridye ve deniz tarağından unagi gibi yerel tatlara kadar her şeyi burada bulabilirsin. Bu pazar ayrıca üst düzey restoranlarda yemek yapan şeflerin de alışveriş yaptığı bir yer. Okonomiyaki ve Takoyaki, Osaka’ın en ünlü yemekleri. Lezzetli, tatlı bir tür krep olan Okonomiyaki’yi Okonomiyaki Mizuno’da deneyebilirsin. Kobe bifteği denemek istersen de gitmen gereken restoran Tsurugyu.

Yerel İpucu: Bir kase ramen yemeden Osaka’dan sakın ayrılma. Bu, tüm ülkede yiyebileceğin en lezzetli yiyeceklerden biri. Osaka’da bir çok restoran ve küçük lokanta ramen yapıyor fakat Rai Rai Tei şehirdeki en iyi ramen restoranlarından biri.

Osaka’nın gerçekten karşı konulmaz bir cazibesi var. Burada seni en az bir hafta boyunca eğlendirecek şeyler deneyimleyebilirsin. Vasat ve turist trafiğiyle tıkanmış yerler yerine en şaşırtıcı deneyimleri keşfetmek için burayı dünya çapında bir yerel gibi gezmelisin.