las vegas

ucuz uçak bileti las vegas

las vegas

ABD’nin Nevada eyaletinde bulunan Las Vegas, Bugsy Siegel tarafından 1930’larda Mojave Çölü’nün üzerinde kuruldu. Önceleri bir demiryolu geçiş istasyonuydu ve organize çetelerin bulunduğu denetimsiz bir yerdi. 

Las Vegas, otelleri ve kumarhaneleriyle ünlü bir şehir. Las Vegas Strip, bu otellerin ve kumarhanelerin art arda dizildiği ışıl ışıl caddenin ismi. Bu oteller son derece büyük ve lüks. En ünlülerinden biri olan Bellagio, önündeki havuzda yapılan su ve ışık gösterileriyle de ünlü. Bir başka otel olan Mirage’da ise yapay yanardağ ile yapılan etkileyici gösteriler var. İlgini çekerse, Binion’s kumarhanesinde de 1 milyon dolarla fotoğraf çektirme şansın var. Venetian Otel’in içinde, sanki Venedik’teymişçesine gondollarla gezebilirsin. Fremont Caddesi ise şehrin en eski caddesi olma özelliğini taşıyor. İsmini Amerikalı kaşif John Charles Fremont’tan alan caddede, en ünlü kumarhanelerin bazıları bulunuyor.

Las Vegas’ta görebileceğin bir çok ilginç şeyin arasında hemen hemen her turistin gittiği bir yer var, Neon Müzesi. Burada Las Vegas’taki eski kumarhanelerin ve otellerin neon tabelaları sergileniyor.

Dilersen Mandalay Bay’deki Shark Reef Akvaryumu’na gidip birçok deniz canlısının yanı sıra buraya adını veren köpekbalıklarını görebilir, dahası bazılarına dokunabilirsin.

Las Vegas, bütün bu görkem ve zenginliğinin dışında, oldukça ilginç bir doğaya sahip. Örneğin buradaki Red Rock Kanyonu, mutlaka görülmesi gereken bir ulusal koruma alanı. Yaklaşık 2500 metre yükseklikteki La Madre Dağı, bu kanyonun güzelliğine güzellik katıyor.

Mead Gölü ise ABD’nin en büyük yapay gölü olma özelliğine sahip. Colorado Nehri’ne Hoover Barajı yapıldığında bu göl oluşmuş. Dilersen burada doğa ve su sporları yapabilirsin.

İlgini çekerse, Smithsonian üyesi olan ve 1991’de açılan Las Vegas Doğa Tarihi Müzesi’ni gezebilirsin.