Enoteca Maria

ucuz uçak bileti new york

Enoteca Maria

Adres: 27 Hyatt Street, Staten Island, New York
Çalışma Saatleri: Cuma, Cumartesi ve Pazar 12:00 - 20:30

New York’taki Staten Island’da bulunan bu restoran oldukça farklı olmasının yanı sıra, “annenin yaptığı gibi” prensibiyle yaptığı yemekleri, ağız sulandıracak şekilde sunuyor. 

Enoteca Maria’nın sahibi Joe Scaravella 2000’li yılların başında annesini kaybettiğinde dükkanın mutfağını İtalyan aile büyükleriyle doldurdu, böylece annesini anacak ve sıcak İtalyan atmosferini de yaşatmış olacaktı… Bu fikir o kadar çok beğenildi ki Joe, restoranı bu şekilde işletmeye karar verdi. Dünyanın dört bir yanından büyükanneleri konuk şef olarak restorana davet etmeye başladı. Artık burada konuk şef olan büyükanneler, gizli tarifleriyle geleneksel yemeklerini yaparak sürekli değişen bir menü hazırlıyorlar.

Bu restorandan çıkan yemeklerle yaratıcılığın birleştiği her menü, mutfaktaki iki büyükannenin eseri. Şimdiye kadar davet edilen büyükanneler Japonya, Belarus, Çekya, Suriye, Fransa, Venezuela, Polonya, Yunanistan, Türkiye, Liberya, Kazakistan, İtalya ve Dominik Cumhuriyeti’nden geldi. 

Bu harika fikir sayesinde hem karnın doyacak hem de kendini dünyanın bir başka köşesinde, sıcacık bir ev yemeğine davet edilmiş gibi hissedeceksin. En ucuz New York uçak bileti için Roboair’e gel, ardından Staten Island Feribotu’na atla ve içinde gerçek sevginin olduğu menünün tadını çıkar.