karaköy güllüoğlu

ucuz uçak bileti istanbul

karaköy güllüoğlu

Her ülkenin, hatta her şehrin kendine has tatları, başka hiçbir yerde bulamayacağın lezzetleri ve tarifleri var. Bu yazı sayesinde gezinirken karşına çıkan sıradan yerlerin ve turist tuzaklarının dışında, İstanbulluların bildiği ve sevdiği bir yerle tanışacaksın.

Türk Mutfağı, herkesin kendisi için mutlaka bir şeyler bulabileceği, köklü ve değişik lezzetler sunuyor. Türk tatlıları da tüm bu lezzetler içinde önemli bir yere sahip. Eğer iflah olmaz bir tatlı aşığıysan, İstanbul’daki baklavacı Karaköy Güllüoğlu senin için bir cennet. 1940 yılında hizmet vermeye başlayan bu dükkan, Gaziantep’teki merkezinden sonra açılan ilk ve tek şube. İstanbul’un çeşitli yerlerinde Güllüoğlu adıyla gördüğün diğer baklavacılar seni yanıltmasın, onlar da Güllü ailesinin diğer üyelerinin açtığı yerler fakat gerçek Güllüoğlu burası olarak kabul ediliyor.

Ustalar tarafından açılan incecik baklava hamuru, diğer malzemelerle birleşince ortaya iştah açan bir görüntü ve harika bir lezzet çıkıyor. Evet, burada kullanılan bütün malzemeler doğal. Daha da ilginci, burada günde toplam 2,5 ton baklava üretiliyor ve üretilen baklava birkaç saat içinde tükeniyor.

Yerel İpucu: Karaköy Güllüoğlu’nda yediğin tatlıları tatil hediyesi olarak sevdiklerine götürebilirsin. Dükkandan satın aldığın baklavalar için yurtdışına götüreceğini belirtmen yeterli. Veya Karaköy Güllüoğlu’nun internet sitesinden yurtdışına da sipariş verebilirsin. Bu siteden yaptığın alışverişler de aynı yerde, günlük olarak hazırlanıyor.

Fıstıklı, cevizli, fındıklı, hatta çikolatalı veya sade... İstanbul sokaklarını keşfettikten sonra güzel bir yemek ve ardından tatlı için Karaköy Güllüoğlu’na gelmek iyi bir fikir. Gece geç saatlere kadar açık olan bu tatlıcıda tatlını yedikten sonra Karaköy sahilinde kısa bir yürüyüş yapabilirsin.

Turistlerin dışında İstanbulluların da sık sık ziyaret ettiği bu dükkana mutlaka uğramalısın. Baklavanın yanında içtiğin taze demlenmiş çay, kendini buraya aitmişsin gibi hissettirecek ve seyahat anılarında tatlı bir yer edinecek.