çin büfe

ucuz uçak bileti istanbul

çin büfe

Bir şehre gittiğinde kendini oraya ait hissetmek için şehrin sokaklarında kaybolmalı, halkın arasına karışmalı ve turistik lokasyonların dışında, onların takıldığı yerlere gitmelisin. O şehrin sakinleri gibi yaşamak sana yerel bir bakış açısı kazandırır ve birkaç günlüğüne gezmeye gelmiş biri gibi olmak yerine şehri gerçek anlamda yaşamanı sağlar.

Çin Büfe, İstanbullular tarafından oldukça sevilen bir mekan. İlk dükkanı 2005’ye Beyoğlu’nda açılmış. Şu an Beşiktaş’ta da bir şubesi bulunuyor. Çin Büfe’nin en büyük özelliği, şaşaalı dekorasyon ve pahalı yiyeceklerin olmaması. İstanbul’daki diğer restoranlarla kıyaslandığında ortalama fiyatlara sahip. Eğer İstanbul’da bir Çin Mahallesi olsaydı, Çin Büfe buradaki bir aile işletmesi olurdu. O kadar samimi, o kadar yerel ama yine de İstanbullu.

Uzakdoğu Mutfağı, oldukça köklü bir geçmişi olan, ve ilginç tatları bir araya getiren bir mutfak. Bu yüzden insanları çoğu ya bu mutfağı çok seviyor ya da nefret ediyor. Fakat Çin Büfe, bu mutfağı sevmeyenlerin bile kendine bir şeyler bulabileceği bir menüye sahip. Bu geniş menüde çorba, tavuk, et, deniz mahsülü ve sushi arasında seçim yapabilirsin. İstersen 3 ya da 4 parçadan oluşan set menülerden birini de tercih edebilirsin. Sushi aşıkları için de sadece sushiden oluşan set menüler de var. Ayrıca menüde bir de vegan yiyeceklerin olduğu bölüm bulunuyor.

Yerel İpucu: Eğer öğrenciysen ve öğrenci kimliğin yanındaysa, burada senin için sunulan öğrenci indiriminden faydalanabilirsin. Üstelik hangi şehir ya da ülkeden gelirsen gel, bu indirim geçerli.

İster akşam yemeği olsun, ister öğle yemeği, Çin Büfe karnını keyifle doyurabileceğin bir restoran. Yemeği yedikten sonra ister kızarmış dondurmayla mideni bir kez daha ödüllendirebilirsin veya çin çayının keyfini çıkarabilirsin.