Calvin Harris

Uğur Arat

Calvin Harris

Instagram: @ugarr

George Orwell 1948'de ünlü kitabını yazarken, 1984'te dünyanın nasıl olacağını düşündü, ancak o yıl, 17 Ocak’ta İskoçya’da doğan bir adamın ünlü bir DJ ve dünya devi bir yapımcı olacağından bahsetmedi.

“I Created Disco” (Diskoyu Ben Yarattım) adlı ilk albümünü 2007 yılında çıkardığında sanki dünyanın en iyi DJ’i olacağını görmüş gibiydi.

Gerçekten dünya çapında şarkılar yarattı ve 2012’de “We Found Love” çıkışıyla daha da popüler oldu.

Daha sonra ondan çok daha fazlasını duydunuz;
“How Deep Is Your Love”
“I Need Your Love”
“Summer”
“Blame”
“This Is What You Came For”

Kısa süreliğine özel hayatıyla gündem olduktan sonra adını 2018'de Dua Lipa’yla yaptığı “One Kiss” ile tekrar duyurdu. Bu işbirliği, 7 tane Platinum ödül getirdi.
ABD’deki muhteşem stüdyosunda en iyi şarkılardan olan “Promises” ve “Giant”ı üretti.

Yüksek enerji seviyelerinde çalmak yerine, her zaman en iyi dans şarkılarını seçti, yüksek tempolu festival şarkıları yerine ritmik altyapısı değişken olan, eşlik edilebilir şarkılar yaptı.

Sanırım daha uzun süre yaşamak ve üretmek için harika evindeki bahçesinde kendi sebze ve meyvelerini yetiştiriyor.

Bu yazı için Calvin Harris’i sadece takip ettiğim en iyi yapımcılardan biri olduğu için değil, aynı zamanda 24 Ocak’ta Sony Music üzerinden çıkardığı “Love Regenerator 1” adlı yeni bir albümünde yeni şeyler denediği için seçtim. Günümüzde aynı tarzda elektronik dans müziği dinlemekten bıkmış olanlar için farklı şeyler denemiş, Acid House’u denemek için köklerine bile dönmüş olabilir. Ne kadar başarılı olacağını göreceğiz.

Calvin Harris’in çaldığı ritimleri hissetmek istiyorsanız onu Omnia Las Vegas’ta yakalamalısınız. Avrupa’da nadiren çalıyor, ancak yeterince şanslıysanız, onu geçen yılın Ağustos’unda her Cuma çaldığı Ushuaia Ibiza’da yakalayabilirsiniz. Bu yıl tekrar çalabilir ve belki de orada karşılaşabiliriz, kim bilir…

Önümüzdeki yazıda Hollandalı DJ Martin Garrix ile görüşmek üzere…