Bodrum Restoranları

Bodrum uçak bileti

Bodrum Restoranları

Bodrum özel ve büyülü bir yer ve onu özel kılan şeylerden belki de en önemlisi muhteşem gün batımları. Bunu yaşayabilmen için, leziz bir akşam yemeğinin tadını çıkarırken gün batımını izleyebileceğin birkaç restoran bulduk. Bütün gün sahilde olmak istiyorsan ve restoranlarla uğraşmak istemiyorsan merak etme, bunun için de seçeneğimiz var.

Sait

Sait, Bodrum’un en popüler balıkçılarından biri. Yeni yeri, deniz manzaralı Yalıkavak Marina’da. Masanda otururken mükemmel bir gün batımı manzarası yakalayacağından emin ol. Ayrıca burdaki deniz ürünleri seni asla hayal kırıklığına uğratmayacak. Bazıları Bodrum’un en iyi balığını burada yediğini söylüyor, bizce gidip kendin de bir denemelisin.

Mimoza

Gümüşlük’teki Mimoza, Bodrum’un en gözde balıkçılarından bir diğeri. Rüya gibi bir atmosfere sahip, rengarenk çiçekler ve bembeyaz masaları var. Bazı masalarda yemek yerken ayaklarını denize daldırman mümkün, balığının pişmesini beklerken leziz mezeler yiyebilir, bu sırada gün batımını izleyebilirsin.

Limon

Gümüşlük Limon, olağanüstü bir gün batımı manzarasına sahip. Ayaklarının dibinde harika bir manzarası olan tepenin üzerinde bulunuyor. El yapımı hediyelik eşyalar alabileceğin küçük bir dükkanı da var. Limon, rahat ama yine de büyüleyici bir yer. Yemekleri ise en az sunduğu manzara kadar güzel. Mutlaka denenmeli.

Nusr-et

Ünü artık tüm dünyaya yayılan Salt Bae Nusret’in restoranı Nusr-et, artık Yalıkavak Marina’da. Burada daha önce yemek yemediysen, ön yargılarını bir kenara bırak ve dene. Akşam yemeği sırasında oldukça kalabalık oluyor, bu yüzden gitmeden önce rezervasyon yaptırmanda fayda var. Pek çok kişi belki bilmez ama Nusr-et’in baklavaları da meşhur. Buradaki servisi garsonlar masada özel olarak yapıyor, tam fotoğraflamalık bir an olacağı için hazırlıklı ol. Yeterince şanslıysan Nusret Gökçe de orada olabilir, bazen masalara kendisi servis yapabiliyor. Onunla da bir fotoğraf çektirmek istersen sakın çekinme.

Maçakızı

Maçakızı, en iyi içecekleri, yemekleri ve atmosferi sunan dünyaca ünlü bir plaj, restoran ve otel. Pazar günleri muhteşem mantılarını servis ettikleri açık büfe günü. Burada harika yemekler yerken çevredeki insanları da izleyebilirsin. En güzel giysilerini giy ve harika yemeklere hazır ol. Buradaki misafirler, süslenmeyi çok seviyor.

Bodrum Mantı

Burası, Bodrum’dakilerin akşam yemeği dışında gece eğlencesinin ardından da gittikleri bir yer. İnsanları sabahın 3’ünde burada oturmuş mantı yerken görürsen şaşırma. Genellikle mercimek çorbasıyla başlayıp mantı ile devam ediliyor. Lezzeti mutlaka denenmeli.

Şimdi Roboair’den en uygun uçak biletini ara ve Bodrum biletini ucuza al. Manzaralara ve yemeklere hayran kalacaksın.