360

ucuz uçak bileti istanbul

360

Bir şehri hissederek yaşamanın birden fazla yolu vardır. Sokaklarında kaybolup harika manzaralar keşfedebilirsin. O şehre ait harika lezzetlerin tadına bakabilirsin. Şehir sakinleri gibi eğlenebilirsin. Ya da bunların hepsini aynı anda yapabilirsin.

360, İstanbul’un geçmişini ve şimdiki zamanını aynı anda yaşayabileceğin sihirli bir yer. Şehrin en önemli bölgelerinden birinde, Beyoğlu’ndaki İstiklal Caddesi üzerinde yer alıyor. Bugüne kadar bir çok önemli ismi ağırlamış olan tarihi Mısır Apartmanı’nın en üst katında bulunan restorana geldiğinde isminin neden 360 olduğunu net bir biçimde göreceksin. 360 derece izleyebildiğin manzaranın bir tarafında tarihi yarımadada bulunan Ayasofya ve Topkapı Sarayı gibi binaları, diğer yanda ise ülkenin şimdiki zamanını yansıtan gökdelenleri görebilirsin. Doğuda ise Asya kıtası seni selamlarken boğazdan geçen gemiler bu manzaraya eşlik edecek. 360’ta yaşayacağın deneyim, senin için gerçekten unutulmaz olacak. 

Yerel İpucu: Muhteşem İstanbul manzarasına karşı otur ve gözlerini kapatıp şehrin sesini dinle. Şanslıysan çevre camilerden gelen ezan sesinin yanı sıra, hemen yan taraftaki St. Antoine Kilisesi’nin çan seslerini duyabilirsin. Şehri dinlerken konsantre olman zorlaşabilir çünkü belki de yan masaya gelen yemeklerin kokusu dikkatini dağıtacak. Türk Mutfağı’nın modernize edilmiş halinden oluşan menüdeki harika lezzetlerden hangisini seçersen seç, pişman olmayacaksın. İstersen, Sushi Bar’dan da sipariş verebilirsin. Unutmadan, burada bir de ödüllü Kokteyl Bar bulunuyor, hem göze hem de damağa hitap eden kokteyllerden birini mutlaka denemelisin.

Yemek sırasında işler biraz daha ilginçleşecek. Sen yemeğini yerken bir anda canlı saksafon performansı ya da trapez şovu başlayabilir. Bu şovlar, seni geceye hazırlamak için yalnızca birer ipucu. Çünkü hafta sonları, saat gece yarısını geçince burası bir gece kulübüne dönüşüyor. Yerel veya dünyaca ünlü DJ’lerin eşliğinde sabaha kadar dans edebilirsin. Martin Solveig, Boy George, Black Eyed Peas’den Taboo, burada herkesi eğlendirmiş isimlerden birkaçı. 

Geçmişle bağlarını koparmadan geleneklerine sahip çıkan İstanbul’da, şehrin modern yüzünü de görmen mümkün. 360, bunu en güzel biçimde görebileceğin yerlerden biri.