Sf Center For The Book

Ucuz Uçak Bileti San Francisco

Sf Center For The Book

Adres: 375 Rhode Island St, San Francisco
Çalışma Saatleri: Her gün 10:00 - 17:30

San Francisco Center for the Book, edebiyat ve el sanatları ile ilgilenenler için tam anlamıyla bir cennet! Burası aslında kendini kitaplara ve kitap yapımına adamış, kar amacı gütmeyen bir kuruluş. Rhode Island Caddesi’ndeki bu merkezde yeni bir beceri öğrenebilir, kitap ve baskı sanatı hakkında bilgi edinebilirsin.

Bu merkezde kitap ciltleme sanatı ile ilgili uygulamalı bir deneyim yaşayabilirsin. Giriş seviyesinden ileri seviyeye kadar herkesin faydalanabileceği 300’den fazla atölye çalışması düzenleniyor. Bu atölyelere katıldığında kitap ciltleme ve tipografik baskı teknikleri ile ilgili her şeyi öğreneceksin.

Bunun dışında sanat sergilerinden kitap lansmanlarına ve hatta sokakta dev bir silindir makinesiyle baskı yaptıkları Steamroller Printing festivaline kadar bir çok ilginç ve eğlenceli aktivite de düzenleniyor.

SFCB, kitapların ve kelimelerin büyüsüne inananlar ve yok olma riski bulunan büyüleyici bir zanaatle ilgilenmek isteyen herkes için harika bir yer. Emin ol, burayı ziyaret etmek sana birçok konuda ilham verecek.