Pegasus Uçak Bileti

Flypgs Ile Uç

Pegasus Uçak Bileti

Tam adı Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. olan Pegasus Hava Yolları, hava taşımacılığı için Türkiye’nin en çok tercih edilen markalarından biri. 

1990 yılında Silkar Yatırım, Net Holding ve İrlandalı havayolu Aer Lingus’un ortaklığıyla İstanbul’da kurulan Pegasus, başlangıçta charter uçuşlarıyla havacılık sektörüne giriş yaptı. 2005 yılında Sabancı ailesine ait olan Esas Holding A.Ş. tarafından satın alındı ve Aralık ayında tarifeli iç hat seferlerine başladı.

Pegasus’un Türkiye’deki havacılık sektöründe sağlam bir yer edinmesinin en önemli sebebi, uyguladığı fiyat politikası oldu. Uyguladığı “low-cost” (düşük maliyet) modeli ile uygun fiyatlı seyahat imkanı sağladı, temel hizmetleri de ek ücretlerle yolcunun tercihine bıraktı.

Pegasus Hava Yolları’nın yönetim kurulu başkanı Ali Sabancı, genel müdürü ise Mehmet Tevfik Nane. 42 ülkede 111 noktaya tarifeli seferler gerçekleştiren Pegasus, yurt içinde 35 noktaya, yurt dışında ise KKTC dahil olmak üzere 76 noktaya uçuyor. Ayrıca yerli hava yolları içinde en genç filolardan birine sahip. 2012 yılında Airbus ile imzaladığı anlaşmayla yaklaşık 12 milyar Amerikan doları tutarlı 100 uçaklık filo siparişi veren Pegasus, bu anlaşmayla Türk Sivil Havacılık tarihinde, tek seferde verilmiş en büyük siparişe de imza attı.

En uygun Pegasus uçak bileti için Roboair'e gel. Hem ucuza uç, hem de tüm dünyayı bir yerel gibi gez.