Londra Otelleri

Londra'da Nerede Kalınır?

Londra Otelleri

Londra’da konaklama için yüzlerce seçenek mevcut. Fakat herkesin buluştuğu ortak nokta, Londra otellerinin pahalı olduğu yönünde. Bu her ne kadar doğru olsa da, iyi bir araştırmayla ekonomik oteller bulmak da mümkün. Robo sana Londra seyahatinde konaklaman için en güzel alternatifleri buldu. Hazırsan başlayalım!


Öncelikle konaklama konusunda aile yanında konaklama, Airbnb gibi seçenekler de var. Bu seçenekler sana uymuyorsa geriye oteller ve hosteller kalıyor. Hosteller konusunda emin değilsen de çekinme, çünkü hosteslerde öğrenci yurdu tarzı yatakhane konaklamasının yanı sıra 1 ya da 2 kişilik oda tutma imkanın da bulunuyor.


Londra’ya ilk kez geliyorsan, merkezde konaklaman senin için en iyisi olacaktır. Böylece gezmek istediğin yerlere yürüme mesafesinde olacaksın ve zamandan tasarruf edeceksin. Londra merkez bölgesi Zone 1 olarak biliniyor, buranın dışındaki çember ise Zone 2, merkez senin için pahalıysa bu bölgedeki konaklama seçeneklerini de değerlendirebilirsin. Robo’nun konaklama için önerdiği bölgeler City of London, Covent Garden, Southwark, Soho, Westminster, Kensington, Chelsea ve Camden Town.


CitizenM Tower of London


Odalar küçük olmasına rağmen o kadar kullanışlı ve ferah dizayn edilmiş ki, küçük olması sorun olmuyor. “Ben çoğunlukla gezeceğim için otele sadece uyumak için gideceğim.” diyenler için mükemmel bir seçenek. Tower Bridge’e 200 metre uzaklıkta, bazı odalardan köprüyü görmen mümkün. Metro istasyonu ise otelin tam altında bulunuyor! Bu durum gürültü açısından sorun yaratmasa da hassas kulaklar için 2 ya da 3. kattan itibaren oda seçmen daha iyi olabilir. Bu otelin bir diğer iyi tarafı ise 370 tane odası olduğu için diğer Londra otellerine göre daha kolay oda bulunabiliyor olması.


Motel One London


Yine merkezde, Tower Bridge’e 800 metre uzaklıkta bulunuyor. Motel One aslında Avrupa’nın hemen her şehrinde uygun fiyatlı şubeleri bulunan bir oteller zinciri. Londra’daki şubesi ise tabii ki diğer şubelere göre biraz daha pahalı. Bir kötü yanı da oda fiyatına kahvaltı dahil değil. Yine de mutlaka listende bulunması gereken seçeneklerden biri, çünkü Motel One London, merkezdeki en uygun fiyatlı Londra otellerinden biri.


The Nadler Soho


İsminden de anlaşılabileceği gibi Soho bölgesinde bulunuyor. Lüks bir otel olmasına rağmen bulunduğu bölge göz önünde bulundurulduğunda fiyatı uygun kalıyor. Oxford Street yürüyerek 2 dakika, British Museum ise 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. En yakın metro istasyonu olan Tottenham Court Metro İstasyonu ise 5 dakika uzaklıkta. “Ben Londra’ya gidip çılgınca alışveriş yapmak ve tüm mağazaları gezmek istiyorum.” diyorsan konaklama için en uygun lokasyon burası.


Astor Hyde Park Hostel


Burası Londra’nın en sevilen hostellerinden bir tanesi. Fiyatı da oldukça ekonomik. Dilersen yatakhanede konaklayabileceğin gibi, özel banyolu iki kişilik oda seçeceği de var. Dekorasyonu ise oldukça enerjik. Kensington bölgesinde bulunuyor olması da bir başka artısı. Kensington bölgesi yaşam açısından biraz pahalı olsa da konaklama seçeceği bol ve içlerinde ekonomik seçenekler bulmak mümkün.


Ibis Styles London Gloucester Road


Yine Kensington bölgesinde bulunan bu otel, Ibis oteller zincirinin bir parçası, fakat buradaki şubenin dekorasyonu diğer şubelere göre daha renkli ve enerjik. Metroya yakın bir konumda olması ise bir diğer tercih sebebi.


Generator London


Camden Town, şehrin gece hayatının en renkli olduğu, sayısız bar ve restorana ev sahipliği yapan kalabalık bir bölge. Burada vakit geçirmeyi düşünüyorsan otelinin de bu bölgede olmasını tercih edebilirsin. Camden Town bölgesinde bulunan Generator London, tüm Avrupa’da şubeleri bulunan hostel zinciri Generator’un bir şubesi. Uygun fiyatının yanı sıra konaklama konusunda esnek seçenekleri var. Dilersen 2 kişilik özel banyolu odalarda konaklayabilir ya da çok daha ucuza yatakhane seçeneğini değerlendirebilirsin. Eğer kalabalık grup halinde geziyorsan toplu olarak yatakhane de kapatabilirsin.


Radisson Blu Edwardian


Radisson Blu Edwardian ise konumu sebebiyle en iyi seçeneklerden bir tanesi. Soho’ya ve Trafalgar Meydanı’na yürüme mesafesi olarak 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Şık odalara sahip, kaliteli bir otel. Üst katındaki restoranda ise İtalyan ve Peru mutfaklarının en güzel örneklerini tadabileceğin restoranı bulunuyor.


Tüm fiyat aralıklarındaki diğer Londra otelleri için Roboair’e bakabilirsin. En ucuz Londra uçak biletleri için de Roboair’e bakmayı unutma. İyi konaklamalar!