Kitebase Gökova

Dalaman Uçak Bileti

Kitebase Gökova

Kiteboard olarak da bilinen kitesurf, ya da Türkçe adıyla uçurtma sörfü… Rüzgarın gücüyle havalanan dev bir uçurtmaya bağlı bir çeşit sörf tahtası ile akrobatik hareketler yapabilir, rüzgarla yarışabilir, kendini rüzgarın ve suyun eğlencesine bırakabilirsin.

Sakın ben yapamam diye düşünme. Uygun eğitimi aldığın taktirde, bu sporu hızlıca öğrenebilirsin. Kitebase Gökova, ilk adımı atmak için mükemmel bir yer. Bunun yanısıra ekstrem sporlar, farklı insanlarla tanışmanı sağlar, bu okul da bunun en güzel örneklerinden biri!

Kitebase, 2012 yılında Kıvanç ve Savaş tarafından kuruldu. İkisi de snowboard sevgileri sayesinde kite ile tanışmış. Board üzerinde olmak onlar icin sezonluk bir spor değil, bir hayat tarzı. Yazlarını Akyaka’da kitesurf yaparak, kışlarını ise Kartalkaya’da snowboard yaparak geçirmeyi tercih ediyorlar. Kitebase’in takımında dünyanın dört bir yanından gelen hocalar var ve tam 4 dilde (Türkçe, İngilizce, Rusça ve Almanca) ders veriyorlar. Kitebase’in donanımlı ve deneyimli takımı seni bir kitesurfer yapmaya hazır! 

İlk dersine gelirken mayon, havlun ve güneş kremin dışında hiç bir malzeme getirmene gerek yok. Dersin ve kitesurf öğrenmek için gerekli tüm ekipmanı Kitebase sağlıyor. İlk ders karada kite’i tanımak ve uçurmayı öğrenmek üstüne çalışmalardan oluşuyor. Daha sonra öğrendiğin bilgilerle denizde pratik yapmaya başlıyorsun. Ne zaman kendini rahat hissetmeye başlarsan ancak o zaman ayağına boardu takıp gerçek anlamda kitesurf sporunu tatmaya başlıyorsun. Merak etme, Kitebase’in öğretmen takımıyla emin ellerdesin. Rüzgarın bol olsun!